Instagram 250 Dolar Rozet Taşı Nedir?

Instagram, günden güne daha fazla tercih edilen bir platform olma yolunda ilerlerken özellikle platform içerisinde yer alan profillerin artık bir gelir kapısı olmasını sağlamaya başladı. Bu sebeple de söz konusu platformda 50.000’den fazla düşmeyen takipçi yani tamamıyla gerçek kullanıcılardan oluşan takipçi kitlesine sahip olan hesaplar açtıkları canlı yayınlarda rozet satın alan takipçiler aracılığıyla kazanç elde edebiliyor. Her geçen gün gelişen yapısı nedeniyle şuanda beta aşamasında olan bu sistem gün gün geliştirilerek platformun ek gelir kaynağı olması sağlanmaya çalışılıyor. Bu içeriğimizde söz konusu rozet sisteminin en temel yapılarından biri olan 250 dolar rozet taşı ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Instagram 250 Dolar Rozet Taşı ve Rozet Sistemi

Instagram, bünyesinde barınan içerik üreticilerinin daha sponsorlar haricinde gelir elde edebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar neticesinde de birçok kişi tarafından merakla beklenen rozet özelliği kullanıma sunuldu. Bir kullanıcı en sevdiği içerik üreticisinin canlı yayınına girdiğinde onun satışa çıkarmış olduğu rozetlerden herhangi birini satın alabilir, bu rozetin fiyatı yayıncı tarafından belirlenir. İlgili rozeti satın alan kullanıcı canlı yayın içerisinde yorum yazdığında doğrudan satın almış olduğu rozet aynı mavi tik gibi isminin sağ tarafında görüntülenir.

Bu rozetleri satın alan kullanıcılar kendilerini bu şekilde belli ederek sevdikleri yayıncıya destek olurken aynı zamanda da rozet satın alan kullanıcıların tamamının listesi direkt olarak içerik üreticisine sunulur. Yayıncı tarafından satışı gerçekleştirilen rozetlere sahip olan kullanıcılar da ayrıca birkaç avantaj elde edecek. Bu avantajlardan biri de rozeti olan kişilerin içerik üreticisinin izni dahilinde yayına katılabiliyor olmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır?

Instagram 250 Dolar Rozet Taşı Hakkında Bilgiler

250 Dolar Rozet Kademe Taşı

Instagram’da içerik üreticileri tarafından satışı gerçekleştirilen rozetler tabii ki de sadece takipçilerin işine yaramıyor. Bu rozetlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmı direkt olarak içerik üreticisine aktarılırken bir kısmı da reklam maliyeti olarak yayın platformu olan Instagram tarafından alınıyor. Bir rozet satmak isteyen içerik üreticisi üç farklı fiyatlandırma ile rozeti satışa çıkarabiliyor. Instagram rozet fiyatları aşağıda belirtildiği gibidir.

  • Tek Kalp Rozet; 8.99₺
  • İki Kalp Rozet; 18.99₺
  • Üç Kalp Rozet; 46.99₺

Bu rozetlerin fiyatlandırması ömür boyu değil direkt olarak aylık fiyatlandırmalardır. Bu durumda da 30 gün sonrasında söz konusu rozet için tekrardan ödeme yapıp aboneliğinizi yenilemeniz gerekiyor.

Bir yayıncı satışını gerçekleştirdiği rozetlerde belli bir miktara ulaştığında Instagram tarafından yapılan bir ek ödemeyi elde ediyor. Bu özellik ise rozet taşı olarak adlandırılıyor. Bir ay içerisinde 15 dakika canlı yayın açan içerik üreticileri 250 dolar rozet taşı elde ediyor ve bu miktarı doğrudan nakite çevirerek ay sonu ödemeleri içerisinde çekebiliyor.

Instagram 250 Dolar Rozet Taşı Nasıl Elde Edilir?

Instagram 250 dolar rozet taşı elde etmek için bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi içerik üreticisi yani hesap sahibinin 1 ay içerisinde minimum 15 dakika olmak üzere canlı yayın açması gerekmektedir. Birçok yayıncı 250 dolar rozet taşı her ay geliyor olarak düşünse de söz konusu taş sadece ilk 15 dakikalık yayın neticesinde hesaba tanımlanmaktadır.

250 dolar rozet taşı birçok kişi tarafından talep ediliyor olsa da canlı yayın izlenme sayıları kadar reels izlenme ve gerçek takipçi kitlesinin yüksek sayıda olması gerektiğini unutmamalısınız. Burada zaten en önemli husus yayın açacak olan hesabın 50.000 gerçek takipçi miktarına sahip olması ve bu miktarın gerçek kişilerden oluşurken düşmeyen takipçi niteliği de taşımasıdır.

Instagram’da 250 dolar rozet taşı ile ilgili en detaylı bilgileri içeriğimizde sizlerle paylaştık. Bu bilgiler neticesinde 250 dolar rozet taşı nedir sorusuna rahatlıkla yanıt bulabilir, söz konusu rozet taşına siz de ulaşabilirsiniz.