Instagram Çoklu Hesap Nedir, Nasıl Açılır?

Instagram’ın sürekli yeni güncellemelerle karşımıza çıkması birçok kullanıcıyı şaşırttığı gibi mutlu etmeye de yetiyor. Twitter ve Facebook’un son zamanlarda yapmış olduğu en büyük yeniliklerden biri çoklu hesap kullanma işleviydi. Bu işlev sayesinde kullanıcılar aynı uygulama üzerinden ana hesaplarından çıkış yapma gereksinimi duymadan direkt olarak diğer hesaplarına giriş yapabiliyordu. Instagram’da Facebook’a bağlı bir yapı olduğu için kısa süre içerisinde bu güncellemeyi kendisi de aldı. Hem işletme hesabı yöneten hem de kişisel hesaplarını yöneten kullanıcılar bu özellik sayesinde çoklu hesap kontrolü yapabiliyor, diğer hesaplarından anlık paylaşımlar gerçekleştirebiliyor. Biz de Instagram’da çoklu hesap kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmayan kullanıcılara gerekli bilgileri aktarmak için bu içeriğimizi hazırlıyoruz.

Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Aktifleştirilir?

Instagram’da çoklu hesap kullanmak için herhangi bir ek uygulama yüklemeye ya da farklı uygulamalarla yeni özellikler aktifleştirmeye ihtiyaç duymamaktasınız. Bu doğrultuda çoklu hesap özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları tek tek yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • “Instagram” uygulamasını başlatın.
  • Uygulama içerisinde açık olan hesabın sağ alt köşesindeki “Profil Resmi” simgesine dokunun.
  • “Üç Çizgi” simgesine basın.
  • “Ayarlar” butonuna tıkladıktan sonra “Hesap Ekle” seçeneğine ulaşın.

Bu işlemin ardından halihazırda kullanmış olduğunuz hesap kapanmayacak, tam aksine o açıkken çoklu hesap özelliği sayesinde diğer hesabınıza giriş yapmak için ilgili giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Bu yönlendirme aşamasının ardından diğer hesabınıza giriş yapabilir ve sorunsuz bir şekilde diğer hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram’da Çoklu Hesap Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Instagram Çoklu Hesap

Instagram’da çoklu hesap kullanmak isteyen kullanıcılar kendilerine göre birçok sebep üretebilir. Her ne kadar durum böyle olsa da herhangi bir sebebe gerek duymaksızın işletme hesabı sahipleri bu özelliğe fazlasıyla ihtiyaç duyuyor. Kişisel hesabınızda takip ettiğiniz düşmeyen takipçi kitlesinin paylaşımlarından bihaber olmadan, aynı zamanda işletme hesabınızda sizlere gönderilen iletişim isteklerini kontrol altında tutmak söz konusu durumu fazlasıyla kolaylaştırmakta ve gerekli bir sebep olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu bağlamda direkt olarak uygulama içerisinde Instagram’ın sizlere sunduğu çoklu hesap özelliğini değerlendirmeye alabilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Belirleniyor?

Instagram Çoklu Hesap Özelliğiyle Kaç Hesap Açılır?

Instagram uygulamasında yerleşik olarak karşımıza çıkan “Çoklu Hesap” özelliğini kullandığınız vakit, söz konusu özellikle herhangi bir sınırlamayla karşı karşıya kalmadan istediğiniz kadar hesabınızı aktifleştirebilirsiniz. Hem de bu özelliği kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize dahi gerek kalmaz. Bir diğer Instagram’da çoklu hesap açma özelliğini ise klonlama uygulamaları aracılığıyla mümkün hale getirebilirsiniz. Telefonunuzun kaldırmayacağı kadar hesap aktifleştirmiş ancak bundan dolayı ekstra uygulamalara ihtiyaç duymuşsanız doğrudan aşağıda yer alan uygulamalardan herhangi birini indirip tek tıkla “Instagram” uygulamasını klonlayabilirsiniz.

Bu listede yer alan uygulamaların tamamı hiçbir şekilde sizden ücret talep etmeden Instagram uygulamasını klonlamak için fırsatlar sunmaktadır. Hem de söz konusu uygulamaları kullanarak aynı zamanda telefonunuzdan yeni açtığınızda hesapta hikaye ve story paylaşımı yapabilir; bu sayede de hikaye izlenme sayınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz.

Instagram’da Çoklu Hesap Açtım, Bu Hesaplardan Nasıl Çıkabilirim?

Instagram uygulamasının sunmuş olduğu çoklu hesap özelliğini kullanırken artık sahip olmadığınız hesaplardan uygulama içerisinden çıkış yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda eğer ki açık olan hesaplardan çıkış yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız gerektiğini bilmelisiniz.

  • Akış sayfasının sağ alt köşesindeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
  • Sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” logosuna basın.
  • “Ayarlar > [Kullanıcı Adı] Çıkış Yap” seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerin ardından Instagram’da çoklu hesaptan çıkma adımı rahatlıkla tamamlanmış ve sorunsuz olarak gerçekleşmiş olacaktır. Tekrar yeni bir hesap açmak istediğinizde yukarıda anlatılan adımları bir bir uygulamanız yeterli olacaktır.