Instagram’da 4 Kişilik Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde pandemiden dolayı insanlar yüz yüze görüşmelerine ara vermek zorunda kaldı. Instagram bu engeli kaldırmak için canlı yayın özelliğine yeni güncelleme getirerek,  canlı yayına katılabilen kişi sayısını 4 kişiye yükseltti.  Yeni bir güncelleme olduğu için insanlar nasıl kullanması gerektiğini  ya da canlı yayına kişileri nasıl eklemesi gerektiğini  bilmiyor. Sizlere Instagram 4 kişilik canlı yayın nasıl açılır adım adım göstereceğiz.

Bkz: Instagram’da 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Instagramda Canlı Yayına Kişi Nasıl Eklenir?

Instgram’da canlı yayın yapmak isteyen kişinin ilk önce instgram hesabı olması gerekir. Hesabı olan kişi aşağıdaki adımları izlemeli;

  • Hikaye özelliğine tıklayarak, canlı yazan bölüme girilmelidir.
  • Canlı bölümüne girdikten sonra kullanıcı canlı yayın simgesine tıklamalıdır.
  • Tek kişilik canlı yayın başladığında katılmasını istediğiniz kişileri davet edebilir ya da katılmak isteyen kişiler size istek gönderip canlı yayınınıza giriş yapabilirler.

Bu işlem adımlarını uyguladıktan sonra eğer ki sosyal medya hesabınızda açtığınız canlı yayınlara daha fazla kişinin katılmasını istiyorsanız kesinlikle organik takipçi paketlerimizden satın almalı ve takipçi sayınızı organik olarak arttırmalısınız.

Instgram’da Konukları Canlı Yayına Davet Etme

En az bir en çok dört konuğu canlı yayına katılmaya davet edebilir veya başka birinin canlı yayınına konuk gidebilirsiniz. Instagram’da canlı yayını başlatarak konukları davet etmenin yolları şu şekildedir;

  • Instagram anasayfadaki “+” simgesine dokunun ya da anasayfadayken  sağ tarafa kaydırıp alttaki canlı kısmına girin.
  • Alt kısımdaki “canlı yayın simgesine” ve ardından “kamera simgesine” dokunun.
  • İstekler kısmında, birinin kullanıcı adının yanındaki simgeye dokunduktan sonra o kişiyi canlı yayınınıza katılmaya davet etmek için İstek Gönder’e dokunun. Canlı yayınınızı izlemekte olanları eklemek için aşağı kaydırın.
  • Bir konuğu davet etmek için kullanıcı adını üstteki arama çubuğuna girebilirsiniz. Konuk daveti kabul ederse canlı odanızıda gösterilecektir.

Ayrıca canlı odanızdan birini çıkarmak için video çerçevesinin sağ üst köşesindeki “x” simgesine dokunun.

Instgram Canlı Yayın Nasıl Gizlenir?

Instagram’da 4 Kişilik Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Instagram canlı yayınlarınızı bazen tanımadığınız insanlar girip izlemekte ve yorumlar, emojiler yollamaktadır. Bu gibi durumların olmasından rahatsızsanız Instagram canlı yayınınızı aşağıdaki adımları takip ederek istemediğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar;

  • Canlı yayın bölümüne girin;
  • Yayına başlamadan önce “dişli çark simgesine” gidin.
  • “Hikayelerimi şuradan gizle” ögesini seçerek erişimini engellemek istediğiniz kişileri seçerek önüne işaret koyun kaydederek çıkın.

Bu makalemizde sizlere Instagram’da 4 kişilik canlı yayın nasıl yapılır? Instagram’da canlı yayına kişi nasıl eklenir?  Instagram canlı yayın nasıl gizlenir? sorularını cevapladık.