Instagram Fake Hesap Kime Ait?

Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya araçlarının son zamanlarda büyük ölçüde gelişim göstermesiyle birlikte hayatımızın bir parçası olduklarını görüyoruz. Birçok kişi için takipleşmek, paylaşılan içeriklerin karşılıklı olarak beğenilmesi ve buna benzer durumlar adeta bağımlılık haline geldi. Bu doğrultuda ilgili platformların içerisinde sizi takip etmesini istediğiniz kişilerin yanı sıra takip etmesinden rahatsızlık duyduğunuz kişilerle de karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise platformların kullanıcılarına tanımış olduğu hak ve özgürlüklerden biri olan kişileri engelleme avantajını değerlendirmeye alabiliyorsunuz.

Bir kullanıcı engellediğinizde o kişi artık sizin profilinize ulaşamıyor ve hiçbir şekilde paylaştığınız içeriklerin takibini yapamıyor. Her ne kadar durum böyle olsa da eğer ki akıllı bir insansa doğrudan fake hesap oluşturup; söz konusu hesapla kimliğini gizleyerek sizi takip etmeye başlayabiliyor. Bu hesabı tespit etmeniz durumunda da sizin aklınızda oluşan en önemli soru işareti fake hesabın sahibini bulmak olacaktır. Biz de içeriğimizde feyk hesap sahibini öğrenme ile ilgili işe yarar detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Fake Hesapların Sahibini Sorgulama – Tespit Etme

Instagram Fake Hesap Kime Ait?

Dünyada ortalama 1 milyar kişi tarafından aktif olarak kullanılan Instagram’da sizi engelleyen kişilerin profilini takip etme, paylaşımlarını görme ve onlarla iletişime geçme gibi avantajları kullanamazsınız. Instagram, bu konuda yapmış olduğu açıklama doğrultusunda tüm kullanıcılarının verilerinin büyük sunucularda hiçbir güvenlik açığına sebebiyet vermeden saklandığını ve kötü kullanıcıların eline geçmesinin engellendiğini söylemektedir. Her ne kadar durum böyle olsa da engellenen kullanıcılar fake hesap açarak kendisini engelleyen kullanıcıları tekrardan takip etmeye başlayabiliyor. Instagram’da açılan fake hesabın kimin olduğunu bulmak için ise herkes tarafından denenen ve başarıya kolayca ulaşılabilen bir yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. Bu yöntem içeriğimizin devamında verilmektedir.

  • Telefonunuzdan “Instagram” uygulamasını açın.
  • Hesaba giriş ekranında “Şifremi Unuttum” butonuna basın.
  • “Kullanıcı Adı” başlığı altında fake hesabın kullanıcı adını yazın.
  • “İleri” diyerek işlemleri devam ettirin.

Bu aşamada “Şifre yenileme bağlantısı “e-posta adresi” ile tarafınıza gönderilmiştir.” ekranıyla karşılaşacaksınız. İlgili ekran feyk hesap oluşturan kullanıcın eposta adresi gizli de olsa size gösterilecektir. Bu e-posta adresini kullanarak fake hesabın kime ait olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Fake Hesabın Sahibi Kim?

Instagram’da bir kullanıcı sizi sürekli olarak takip ediyor, paylaştıklarınıza beğeni gönderiyor ve sürekli etkileşim içerisinde kalıyorsa bu durumdan muhakkak rahatsız olacaksınız. İlgili durumla karşılaştığınızda fake hesabın sahibini öğrenmek için yapacağınız ilk işlem doğrudan “Instagram” ile iletişime geçmektir. Bu iletişimin ardından büyük olasılıkla gönderdiğiniz kanıtlar yeterli görülürse açılan hesap kısa süre içerisinde kapatılacak ve yarattığı rahatsızlık engellenecektir. Bu durumda bile ne yazık ki Instagram’da fake hesabın sahibini öğrenmek istediğinizi belirtmiş olsanız da platform yetkilileri size bu hesabın kimin tarafından açıldığını söylemeyecektir. Her şeyi göze aldım diyerek siz de bir fake hesap oluşturmak istiyorsanız aşağıda yer alan içeriğimizi okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Fake - Feyk Hesap Açma Nasıl Yapılır?