Instagram Gizli Hikaye Nasıl Görüntülenir?

Instagram’ın şuanki sahip olduğu kullanıcı kitlesine ulaşmasındaki en büyük etken veri gizliliğine vermiş olduğu önemdir. Takdire şayan bu önem sayesinde her insan gönül rahatlığıyla söz konusu platformda kişisel bir hesap oluşturabiliyor, oluşturdukları hesap sayesinde şahsına ait fotoğraflarla paylaşımlar yapabiliyor. Bu paylaşımları görüntüleyebilecek kişileri de dilediği gibi seçebiliyor. İlgili platform kısa süre öncesinde kullanıma sunduğu “Hikaye (Story)” özelliğinde de bu paylaşımların kimler tarafından görüntülenebileceğinin seçimini tamamıyla profil sahibine bıraktı. Hâl böyle olunca da kullanıcılar hesabını gizliye alarak paylaştığı hikayeleri kendisini takip etmeyen kişilerin görüntüleyebilmesini önlüyor. Biz de buna rağmen gizli hikayeleri görüntüleyebilmek isteyen kullanıcıların talepleri doğrultusunda içeriğimizde bazı taktikleri sizlerle paylaşacağız.

Instagram’da Hikayeler Size Gizlenmiş mi?

Instagram’da gizli hikayeleri görüntüleme yöntemlerini araştırmadan önce belirlediğiniz kişinin hikayelerinin sizlere gizli olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. İçinizde söz konusu duruma dair şüpheler bulunuyorsa; bunu sadece aşağıda belirttiğimiz yöntemi uygulayarak anlayabilirsiniz.

  1. Instagram Fake - Feyk Hesap Açma Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi inceleyerek yeni bir hesap oluşturun.
  2. Bu hesaba giriş yaparak en alttaki “Büyüteç” simgesinden arama kısmına ulaşın.
  3. İlgili kısma ulaştıktan sonra hikayesini size gizlediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını üst kısımdaki alana yazın.
  4. Profile giriş yaparak profil resminin olduğu alanda aktif bir hikaye olup olmadığını kontrol edin.

Bu tabii ki alternatif bir yöntemdir. Belki kullanıcı sizin baktığınız vakitte herhangi bir hikaye paylaşmamış olabilir. Tam olarak bu noktada ise kişinin daha öncesinde profiline sabitlemiş olduğu hikayeleri kontrol etmelisiniz. Eğer ki kullanıcının daha öncesinde hemen üst kısımda sabitlenmiş hikayeleri görünüyor ancak şuanda görünmüyorsa kullanıcı kesinlikle ve kesinlikle hikayelerini size gizlemiştir. Bu durumda gizli hikayeleri görme yöntemlerine ihtiyaç duyacaksınız.

Instagram’da Gizli Storyleri Görüntüleme Yöntemleri

Instagram Gizli Hikaye Nasıl Görüntülenir

Bir önceki başlıkta belirtilen adımları uygulamış ve kullanıcının hikayelerini tamamen sizlere gizlediğini tespit etmişseniz bu yöntemlere mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

1 – Yeni Bir Hesap Açın.

Kullanıcı, hikayelerini size ait hesap için gizlemişse yapacağınız tek şey yeni bir hesap oluşturmaktır. Tabii ki bu hesabın size ait olduğu kesinlikle anlaşılmamalı; aksi halde kişi yeni açmış olduğunuz hesap için de hikayeleri gizleyebilir.

2 – Gizli Hikayeleri Görme Uygulamalarını Deneyin.

Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazalarında “Instagram’da Gizli Hikayeleri Görme” başlığı altında bazı uygulamalar sunulmaktadır. Bu uygulamaların bazıları işlevsellik gösterse de bazıları tamamıyla hesap şifrenizi ele geçirmek amacıyla yayınlanıyor. Hâl böyle olunca siz de tam performanslı çalışan bir uygulama bularak oraya giriş yapmalı ve gizli hikayeleri görememe sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu yöntemler başarıya ulaşmanız için kaçınılmaz sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Takip ettiğiniz kişi hikayelerini size gizlediyse bu durumda siz de hikayelerinizi ona gizlemek isteyebilirsiniz. Bu işlem için ise bir sonraki başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme Yöntemleri

Bir kullanıcı paylaştığı hikayeleri artık sizin görmenizi istemediğinde kullanıcı adınızı girerek hikayelerini görmenizi engelleyebilir. Bu noktada siz de aşağıdaki adımları uygulayarak o kişinin de size ait hikayeleri görmesini engelleyebilirsiniz.

  • Instagram uygulamasına kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek giriş yapınız.
  • Hikaye paylaşma ekranını açın.
  • Sol üst kısımda yer alan “Ayar” simgesine dokunun.
  • “Hikayemi Gizle” başlığı altında ilgili kullanıcı adını bulup işaretleyin.
  • Hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Bu işlem adımlarını sorunsuz şekilde uygulamanız durumunda paylaşmış olduğunuz hikayeyi hiçbir şekilde seçtiğiniz kullanıcı görüntüleyemeyecektir. Hiçbir şekilde başarılı sonuç alamadıysanız aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlerle iletişime geçebilir ve konu hakkında destek talep edebilirsiniz.