Instagram Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

Instagram’da birçok kullanıcı belli başlı sebeplerden dolayı sorunlarla karşılaşıyor ve sorunların çözümü adına müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeyi talep ediyor. Meta şirketine bağlılığıyla bilinen Instagram, son zamanlarda müşteri desteğini daha iyi noktalara getirerek kullanıcılara sesli destek sunmaya başladı. Biz de içeriğimizde instagram müşteri hizmetleri telefon numarası bilgisini talep eden kişilere ilgili bilginin aktarımını sağlıyor ve hesapla ilgili sorunlara hızlı bir çözüm bulmalarında yardımcı oluyoruz.

Instagram ile Nasıl İletişime Geçilir?

Instagram önceki zamanlarda yetersiz destek ekibi sebebiyle kullanıcıların sorunlarına çözüm bulmakta fazlasıyla zorlanıyor, bunun yanı sıra verdiği desteği belli başlı konularla sınırlandırıyordu. Her ne kadar durum böyle olsa da gün geçtikçe artan kullanıcı kitlesinin talepleri doğrultusunda destek ekibini genişletmeye ve yeni destek yöntemleri oluşturmaya karar verdiler. Bunlar;

 • Türkiye’de yer alan ofisi arayarak destek almak,
 • Instagram Destek Merkezi üzerinden iletişime geçmek,
 • Sosyal medya hesaplarına özel mesaj göndermek olarak çeşitlendirilebilir.

Bu üç yöntemden herhangi birini kullandığınızda aşağıda yer alan sorunların çözümlerine kolayca ulaşabilecek ve sosyal medyada artık desteksiz kalmayacaksınız.

 • Instagram giriş sorunları,
 • Hesap silme işlemleri,
 • Çalınan hesabı geri alma,
 • Unutulan şifreyi yenileme gibi konularda instagram müşteri hizmetleri telefon numarası aracılığıyla iletişime geçilebilir ve sınırsız destek alınabilir.

Instagram ile iletişime geçme konusunu biraz daha detaylandırarak ilgili şirketin iletişim numaralarını ve adreslerini sizlerle paylaşalım.

Instagram Destek Merkezi İletişim

Instagram ile iletişime geçmeden önce yaşadığınız sorunun çözümünü daha kısayoldan yani destek merkezi aracılığıyla bulup bulamayacağınızdan emin olmalısınız. Bu sayede hem zamandan kazanmış olur hem de instagram müşteri hizmetleri telefon numarasına bağlanmak ile uğraşmazsınız. İlgili kısma ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Buraya girerek yaşadığınız sorunu detaylandırmalı ya da en üst kısımda yer alan “Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” kutucuğuna sorununuzu yazmalısınız. Müşteri hizmetleri kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacak ve sorununuzu çözümlendirmekte size destek verecektir.

Instagram Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Instagram ile iletişime geçmek istiyor; bu konuda herhangi bir iletişim numarası bulamıyorsanız ilgili markanın Türkiye ofisinin telefon numarasını kullanabilirsiniz. Bu ofiste yer alan müşteri hizmetleri temsilcileri sizleri direkt olarak destek merkezine bağlayacak ve sorunun çözümü için yardımcı olacaktır. Instagram müşteri hizmetleri telefon numarası aşağıda sizlerle paylaşılmıştır.

 • 0232 332 25 23

Bu telefon numarasını kullanarak direkt ofis ile iletişime geçebilirsiniz.

Instagram E-posta Adresi ile İletişime Geçme

Instagram ile iletişime geçmenin ya da instagram müşteri hizmetlerine bağlanmanın bir diğer yöntemi ise hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresinden aşağıda verdiğimiz posta adresine mesaj göndermektir. Burada yer alan adresi sizlere kısa süre içerisinde yaşadığınız sorunun çözümünü anlatan bir yanıt gönderecektir.

Instagram ile iletişime geçmenin son yöntemi ise “Yardım Merkezi” alanını kullanmaktır.

Instagram Yardım Merkezi

Instagram, tüm kullanıcıların yaşadıkları problemlere çözüm bulabilmesi adına uygulama içerisinde “Yardım Merkezi” özelliğini sunuyor. Bu özelliği kullanmak için ise aşağıdaki adımları tek tek uygulamalı ve ilgili alana ulaşmalısınız. Buradan yapacağınız işlemler sizlere instagram müşteri hizmetlerine bağlanma sürecine nazaran daha fazla vakit kazandıracaktır.

 1. “Instagram” uygulamasına giriş yapın.
 2. En sağ alt kısımda yer alan profil resmi simgesine dokunun.
 3. “Profil” sayfasına ulaştığınızda sağ üst köşedeki “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
 4. “Ayarlar > Yardım” yolunu takip edin.
 5. “Sorun Bildir” kısmına girip yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde açıklayın.

Bu işlem adımlarının ardından sorunun çözümünü içeren ileti hesabın kayıtlı olduğu adrese gönderilecektir. Hâl böyle olunca sürekli olarak ilgili e-posta adresini kontrol etmeniz gerekiyor.

Instagram Sosyal Medya Hesapları 2022 Güncel

Instagram müşteri hizmetleri telefon numarası ve iletişim adreslerinin yanı sıra ilgili platforma ait sosyal medya hesapları da bulunuyor. Bir önceki başlıklarda açıkladığımız yöntemlere göre buradan destek almak zor olsa da şansınızı deneyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere Instagram müşteri hizmetlerine bağlanma işlemleri ile ilgili detaylı bilgilerin aktarımını yaptık. Tüm anlattıklarımızı tek tek uygulayarak gerekli desteği hızlı bir şekilde alabilirsiniz.