Instagram Takipçi Kazanma Nasıl Yapılır?

Instagram son yılların en çok tercih edilen sosyal medya mecralarından biri oldu. Milyonlarca insan Instagram hesabı açarak burada takipçileriyle anılarını paylaşıyor. Bu kadar kullanıcı olması firmaların kendi reklamlarını yapmaları için kaçınılmaz bir fırsat olmuştur. Birçok Instagram kullanıcısı sahip oldukları takipçiler sayesinde bu platformda para kazanıyor. Instagram’ da para kazanmanın birçok yolu var ve takipçi toplayarak para kazanmak bunlardan sadece bir tanesidir. Markaların sponsor olmak için ilk baktıkları şey takipçi sayısıdır. Ancak takipçi sayısı net şu kadardır demek çok zor.

Para kazanmak için olabildiğince fazla takipçi kazanarak markaların dikkati çekilmelidir. Ancak sadece illegal yollardan bayan takipçi kazanarak para kazanmak çok zordur. Sayfada takipçiler ile etkileşim halinde olmak gerekir. Önemli olan takipçiniz olan kitleden en iyi şekilde faydalanmaktır. Bir strateji belirleyerek gönderilerinizi bu yönde yaparak daha çok ilgi toplayabilirsiniz. İnsanlar samimi  olan ve güven veren kişileri daha çok merak edip takip etmek isterler. Paylaşımlarınızı bu yönde yapmanız takipçi sayınızı da arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Instagram Uygulamasında Nasıl Takipçi Kazanılır?

Instagram' da para kazanmak istiyorsanız takipçi sayısını arttırmanız gerekir. Çünkü ürününün reklamını yaptırmak isteyen markalar Instagram kullanıcılarını seçerken takipçi sayısına önem verirler. Takipçi kazanmak için birçok yol vardır. Önemli olan doğru yolu seçmektir.

İşte, Instagram takipçi sayınızı arttırmaya yardımcı olacak 5 ipucu:

  1. Hesabınız herkese açık olsun.
  2. Hashtag kullanmayı ihmal etmeyin
  3. Dikkat çekici görseller paylaşın.
  4. Çekilişler yaparak takipçi sayınızı arttırın.
  5. Etkileşim yaratmak çok önemlidir.

Instagram’da takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız aktif bir şekilde sürekli olarak paylaşımlarda bulunmak gerekir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Beğeni Arttıran Hashtagler - Etiketler 2021

Instagram’da Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Instagram Takipçi Kazanma

Markalar reklam çalışmalarında influencer araştırması yaparken ürünlerini en etkili şekilde kullanacak kişileri seçer. Markalar takipçi sayısından ziyade  hesap sahibinin takipçileriyle olan ilişkisine bakar. Takipçi sayısı önemlidir ancak etkileşimi olmayan sadece takipçisi fazla olan Instagram kullanıcıları tercih edilmez. Çünkü hesap sahibi takipçiler ile ne kadar yakınsa o kadar çok ürün tanıtabilir ve satış yapabilir. Takipçiler ile olan etkileşim ve gönderilerin kaliteli ayrıca önemli bir detaydır. Dolayısıyla takipçisi çok olan değil etkileşimi fazla olan sayfaların para kazanma olasılığı çok daha yüksektir.

Instagram' da Etkileşim Nedir?

Etkileşim, Instagram sayfasında takipçilerin paylaşılan  gönderileri kaydetmesi, beğenmesi, izlemesi ve yorum yapması gibi durumları içerir. Bir milyon takipçisi olan bir hesabın gönderilerini 1000 kişi beğeniyor ya da yorum yapıyorsa bu hesapta bir sıkıntı var demektir. Bir milyon takipçisi olan bir sayfanın bu kadar az türk beğeni sayısı olmaması gerekir. Bir sayfanın etkileşiminin yüksek olması  o sayfayı her zaman çok daha değerli kılar.  Bu tür sayfalar daha fazla para kazanır. Bu nedenle takipçi sayısından çok daha önemli olan etkileşimi yüksek sayfalar oluşturmaktır.