Instagram Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

İnternet çağının gelmesiyle birlikte birçok kişinin sosyal medyayı eskiye nazaran daha aktif bir şekilde kullandığını görüyoruz. Bu sebeple de her geçen gün yeni bir sosyal medya platformu ortaya çıkıyor ve milyonlarca kişi tarafından indiriliyor. Instagram’da bahsettiğimiz platformlardan sadece biridir. Bu platform çok eskiden çıkmış olsa da kendini yenilemesinden kaynaklı olarak yıllardır aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir. Her kullanıcı bu platform içerisinde oluşturduğu kişisel hesaplar sayesinde insanlarla takipleşebiliyor, takipleştiği kullanıcıların görmesi için paylaşımlar gerçekleştirebiliyor.

Instagram aslına bakıldığında Facebook, Twitter, Snapchat ve Periscope gibi uygulamaların içerisinde yer alan özelliklerin tamamının tek başlık altında toplandığı bir platformdur. Bu platform içerisinde diğerlerinde yapılan işlemlerin tamamı yapılabilir. Her ne kadar bu özelliklere sahip olsa da kullanıcıların tercihlerine dayalı olarak toplu fotoğraf silme işlemini gerçekleştirmek amacıyla herhangi bir kolay özellik sunmuyor. Bu işlem için uygulama marketlerinde rahatlıkla bulabileceğiniz toplu fotoğraf silme uygulamalarını kullanabilirsiniz. Biz de içeriğimizde sizlere toplu fotoğraf silme uygulamaları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Instagram Toplu Gönderi Silme Uygulamaları

Instagram’da toplu gönderi silme işlemi için her şeyden önce kullanmış olduğunuz telefonun modeline dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu durumun en önemli sebebi indirilecek olan toplu fotoğraf silme uygulamasının cihaz modellerine özel olarak üretiliyor olmasıdır.

Toplu Gönderi Silme

iPhone Cihazlarda Instagram Toplu Fotoğraf Silme

iOS (iPhone) cihazlarda toplu fotoğraf silme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilir, kısa süre içerisinde toplu gönderi silmeyi mümkün hale getirebilirsiniz. Hem de hiçbir şekilde fotoğrafları silerken hesap şifresi ya da buna benzer bir bilgi girmenize gerek olmayacaktır.

  • App Store mağazasına girerek “Cleaner for Instagram” adlı uygulamayı bulun.
  • Bu uygulamayı indirin ve kurulumdan sonra giriş yapın.
  • “Media” sekmesine geçin.
  • Toplu fotoğraf silmek için silinecek fotoğrafları tek tek seçin.
  • “Actions” butonuna basarak “Delete” seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerin ardından profilinizde listelenen ancak hiçbir şekilde görüntülenmesini istemediğiniz toplu fotoğraf silme adımlarını gerçekleştirmiş olacaksınız. Cleaner for Instagram uygulaması günümüzün en popüler uygulaması olsa da silinecek olan fotoğrafların sayısı arttıkça silme süresi de değişkenlik göstermektedir.

Android Instagram Toplu Fotoğraf Silme Uygulaması (Google Play Store)

Bir önceki başlıkta toplu fotoğraf silme işlemini sizlere anlatırken iOS yani iPhone cihazlar için anlatım yapmıştık. Bu başlık altında ise instagram’da toplu fotoğraf silmek için android cihazları kullanıyorsanız buna göre rehber anlatımı sunulacaktır.

Not: App Store ve Google Play Store’ın uygulama yayınlama şartları birbirine göre değişkenlik gösterdiği için “Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme” işlemi için kullanacağınız uygulamaları her iki markette de bulamayabilirsiniz. Biz de bunu göz önünde bulundurarak farklı toplu fotoğraf silme uygulaması önerileri sunuyoruz.

  • Google Play Store mağazasına girerek “Instant Cleaner – fot Instagram” uygulamasını bulun.
  • Bu uygulamayı hemen ardından ücretsiz bir şekilde cihazınıza indirin.
  • “Posts” sekmesine giriş yapın ve ardından “Option” butonuna basın.
  • “Select All” seçeneğine tıkladıktan sonra “Delete” derseniz tüm fotoğraflar silinecektir.

Bu adımlar neticesinde sizlere profilinizde yer alan tüm fotoğrafları silme işlemini anlattık. Eğer ki belirli fotoğrafları silmek istiyorsanız “Select All” butonuna basmamalı ve fotoğrafları tek tek seçmelisiniz.

Instagram’da Toplu Gönderi Silmeden Önce Yedekleme Yapabilir miyim?

Instagram tüm kullanıcılarına toplu gönderi silme işlemini uygulamadan önce fotoğraf yedekleme ile ilgili fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatları değerlendirmek için sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz “Instagram Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır?” adlı içeriği okuyabilirsiniz. Bu içerikte fotoğrafları toplu silme işlemini uygulamadan önce yapmanız gereken her adım sizlere anlatılmaktadır. Her ne kadar yedekleme işlemi sunuluyor olsa da toplu fotoğraf sildiğinizde daha önce fotoğraflarınıza gelen türk beğeni ve izlenme gibi etkileşimlerin yedeklenmeyeceğini bilmelisiniz.