Instagram'da Kaç Takipçi Olunca Para Kazanılır?

Instagram’da kaç takipçim olursa para kazanabilirim? sorusu çok fazla sorulmaktadır. Bu içeriğimizde kafanızdaki bu tür sorulara yanıt vereceğiz. Instagram 2010 yılından bu yana her anımızda olmayı başarmıştır. Teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesiyle birlikte, Instagram uygulaması da yeni özellikleriyle çağa ayak uydurmaya başladı. İnsanlar, bu platformu eskiden yalnızca fotoğraf günlüğü olarak kullanırken, şimdiler de paylaştıkları fotoğraflar sayesinde para kazanabiliyorlar. Peki bu nasıl mümkün?

Instagram uygulamasında yapılan yenilikler sayesinde, Influencing kavramı ortaya çıktı. Influencing (Etkileyici Pazarlama) sosyal etkiye sahip, internet ünlüleri tarafından yapılan, ürün yerleşimlerini içeren sosyal medya pazarlama türüdür. İnsanlar kaliteli içerikler üreterek, takipçi kitlesinin dikkatini çekmeye çalışmakta ve dikkat çektikçe yeni takipçiler elde ederek, popülerlik kazanıp, influencer olma yolunda ilerlemektedir.

Sizler de influencer veya fenomen olup, para kazanmak istiyorsanız ilk işiniz içerikler üretmek ve daha sonra içeriklerinize izlenme, beğeni, yorumların gelmesini sağlamaktır; eğer sağlayamıyorsanız tedirgin olmayın! Takipçi Durağı ailesi olarak her zaman yanındayız. Gerçek ve aktif kullanıcılar sayesinde Instagram’da fenomen olmanız an meselesi, sitemizdeki organik takipçi paketlerimize göz atabilirsiniz.

İnstagram’da Para Kazanmak İçin Takipçi Sayısı Önemli mi?

Instagram’da para kazanmaya başlamadan önce yapmanız gereken adımları sıralayacağım.

  1. İlk olarak kaliteli ve özgün içerikler paylaşmalısınız.
  2. İkinci adımda ise içeriklerinize beğeni, yorum veya izlenme ile içeriğinizi güçlendirmelisiniz. Örneğin; Düşmeyen Takipçi Satın Al

İçeriklerinizi güçlendirdikten sonra keşfete düşmeniz kuşkusuz gerçekleşecektir. Böylece keşfedilmeye başlayacaksınız, hesabınız daha fazla etkileşim almaya başlayacak. Eğer içerikleriniz ile insanların beğenisini kazanırsanız ve de hesabınızın takipçi, beğeni ve yorumlar ile insanların dikkatini çekerseniz; reklam ve iş teklifleri almaya başlarsınız. Burada en önemli detay, profilinizdeki takipçi sayısı, beğeniler ve yorumlardır. Çünkü hesabınıza gelen kişinin, ilk baktığı şey bunlardır.

Eğer hesabınız güçlü rakamlara ve güzel yorumlara sahip ise insanlar size güvenir ve içinde merak oluşur, sizi merceği altına alır. Influencer olmak istiyorsanız, içeriklerinize özen göstermeli ve hesabınızın takipçi kitlesini büyütmelisiniz. Aksi takdirde ürünlerinizi tanıtacak kişiler bulamazsınız, hem güven açısından da takipçi kitlesi çok önemlidir.

Örnek: Bir işyeri sahibi olduğunuz varsayalım, sizler için de takipçi çok önemli bir detaydır. Ürünlerinizi daha fazla insana tanıtmak ve satmak için, geniş bir kitleye ihtiyacınız var. Yoksa insanlar ürünlerinize güvenmez sizden alışveriş yapmazlar. Instagram’dan para kazanmak için bunlar yeterli olacaktır.

Instagram'dan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir

Instagram’da Para Kazanmaya Başlamak İçin Takipçi Sayısı Kaç Olmalı?

Gün geçtikçe Instagram’dan para kazanmanın yolları aranmaktadır. Oysa çok zor, imkansız bir şey değil. Sadece emek isteyen bir durumdur. Her kesimden insan, Instagram’dan para kazanabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, içerik üretmek, üretecek olduğunuz içerik, kaliteli, özgün, hayran bırakıcı, özelliklere sahip olmalı. Herkesin yaptığı bir şeyi yaparsanız, bu sizi iş dünyasına hazırlamaz, sadece izlenmeleriniz yükselir. Kendi yeteneklerinizle ya da işinde iyi olduğunuz, kendinize güvendiğiniz içerikler üreterek, Instagram’da adınızdan söz ettirebilir, para kazanmaya başlayabilirsiniz. Keşfedilmek sizin ellerinize kalmış bir durum diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Sonuç:

Instagram’da eskiden Influencer olup, reklam almak için 10.000 gibi bir takipçi kitlesine ihtiyaç vardı, ama artık son güncellemeyle birlikte bu şart ortadan kalkarak reklam almak için 1000 takipçi yeterli hale geldi. Her ne kadar durum böyle olsa da bazı markalar halen daha işbirliği yapacağı kullanıcılardan belirli takipçi sayısına ulaşmış olmalarını talep etmektedir.

Örneğin; Trendyol markası 10.000 ve üzeri takipçiye ulaşan kişilerle iş birliği yapmaktadır. Bu gibi birçok markayla iş birliği kurabilir, para kazanabilirsiniz. Sizlerde Instagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız, kendinizi ve hesabınızı geliştirmeye başlamalısınız, çok geç değil.