Instagram’da 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Instagram’ın 2021 yılının Temmuz ayında almış olduğu yeni güncelleme ile birlikte 1 dakikadan uzun video paylaşma işlemi mümkün hale geldi. Bir önceki sürümde sadece ve sadece 15 saniyelik videolar paylaşabiliyorken; artık videolarınızı 15 saniye ile sınırlandırmak zorunda kalmıyor, dilediğiniz uzunluk paylaşabiliyorsunuz. Biz de içeriğimizde 1 dakikadan uzun video paylaşma konusunda nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen kullanıcılarımıza en detaylı anlatımı gerçekleştiriyoruz.

Instagram Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Instagram'da 1 Dakikadan Uzun Video Paylaşma

Instagram’da uzun video paylaşmak için aslında yapacağınız işlemler fazlasıyla kolay olacaktır. Bu işlem için ilk olarak telefonunuza indirdiğiniz “Instagram” uygulamasını güncellemeniz, ardından da video paylaş sekmesine tıklayarak video paylaşma sayfasını açmanız gerekiyor. Bu aşamada paylaşacağınız videonun süre kısıtlaması ortadan kalkıyor. Her ne kadar durum böyle olsa da söz konusu paylaşımları gerçekleştirirken uyum sağlamanız gereken bazı kuralların olduğunu unutmamalısınız. Bu kurallar;

  1. Video “Dikey” pozisyonda çekilmiş olmalı,
  2. Kalitesi oldukça iyi olmalı,
  3. 1 dakikadan kısa olmamalı vb. olarak çeşitlendirilebilir.

Bu üç hususa dikkat ettiğinizde Instagram’da 1 dakikadan uzun video paylaşma işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Söz konusu işlem için takip etmeniz gereken işlem adımları ise aşağıda liste halinde verilmiştir.

  • “Instagram” uygulamasını açın.
  • Ekranın en alt kısmındaki “+” butonuna basın.
  • “Video Yükle” seçeneğine dokunun.
  • “Paylaş” butonuna dokunarak ilgili videonun paylaşımını gerçekleştirin.

Instagram’da bu yöntemle paylaşacağınız videoların artık yeni adı IGTV paylaşımı olacaktır. Bu paylaşım normal videolardan tamamıyla farklı olmakla birlikte eğer ki söz konusu yeni paylaşımınızın izlenme sayılarını arttırmak istiyorsanız “Reels İzlenme” ve “Video İzlenme” gibi servisler burada çalışmayacaktır. Siz de tam olarak bu noktada artık “IGTV İzlenme” satın alarak işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Instagram’da 1 Dakikadan Uzun Video Paylaşmanın Faydaları Nelerdir?

Instagram’da özellikle fenomen olmak isteyen kullanıcıların paylaşımlarını daha kaliteli hale getirmeleri ve diğer kullanıcıların ilgilerini doğrudan üzerlerinde toplamaları gerekiyor. Bu da 1 dakikadan uzun video paylaşarak oldukça mümkün hale geliyor.

  • Instagram hesabınızın düşmeyen takipçi sayısı kısa sürede artar.
  • Fenomen olma yolunda önemli adımlar atmış olursunuz.
  • Profilinizin etkileşim sayıları sürekli olarak yükselir.

Bu durumda da eğer ki servislerimizi denemek istiyorsanız “Ücretsiz İzlenme” aracımızı kullanarak video izlenme sayılarınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz.